Изложба "Облекло във времето" ( средата на XIX - края наXX в.) отпътува за Варна

Съвместната изложба на Регионален исторически музейВарна с Исторически музей Панагюрище „Облекло във времето (средата на ХIХ- края на ХХ в.)” показва прехода и приемствеността от традиционно облекло от средата на 19 век към модерно облекло до края на 20 век.  В нея Исторически музейПанагюрище представя образци на местното градско облекло от средата на 19 век и началото на 20 век. Регионален исторически музейВарна представя дамско облекло от началото на ХХ в. от отдел „Нова история“ и модерно облекло и аксесоари от времето на социализма, съхранявани във фондовете на отдел „Най-нова история“. Посетителите могат да видят разликата между териториалната специфичност на народната панагюрска носия и универсалността на социалистическото облекло, модни тенденции, платове, модели и аксесоари.

Тематични табла, допълващи експонатите, разказват за развитието на градското облекло от традиционно към модерно и представят модните тенденции по десетилетия. Изложбата ще бъде експонирана в зала „Север“ на Археологически музейВарна от 21. 07 до 12. 08. 2016 г. Откриването ще е на 21. 07. в 17 ч. в Археологически музей.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28